Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 08:30–17:00

Сб, Нд: вихідні

0
Мій кошик

Зернопровід

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Як переміщати сипучі матеріали з мінімальними витратами? Для цієї мети призначений зернопровід. В ньому пересування зерна здійснюється самопливом. Ніякого додаткового впливу немає.

Що мається на увазі під зернопроводом?

Зернопровід для елеватора - самопливна труба, призначена для переміщення різних видів зернових культур. За допомогою такої системи транспортується кукурудза, насіння соняшнику, пшениця. При грамотному монтажі та правильному використанні зернопроводу зменшується собівартість роботи елеватора.

Компанія «Agrohelix» пропонує якісну продукцію у широкому асортименті. У продажу представлені самопливи із круглими, прямокутними, квадратними секціями. Вироби виготовляються із сталі, що відрізняється тривалим терміном служби та міцністю. Якщо потрібне футерування, це легко здійснюється. Ми є виробниками самопливного обладнання. Тому ціни найнижчі.

Звертаємо увагу, що можливі різні варіанти виготовлення зернопроводу для елеватора. Це два приварені фланці або один приварений фланець, а інша деталь у комплекті. При проведенні монтажних робіт виконується припасування у розмір.

Як працює зернопровід?

Система дуже проста. Зерно переміщається трубами під тиском сили тяжіння. При цьому швидкість руху сипучих матеріалів залежить від кількох параметрів. До них відноситься кут нахилу труб та вологість зерна. Також одним із критеріїв є висота елеватора.

Конструктивні особливості зернопроводу

Самопливне обладнання розробляється з урахуванням особливостей об'єкта. Ключовим завданням є швидке переміщення зерна із мінімальними витратами. У більшості випадків використовуються труби діаметром 15-30 см. Довжина труби не перевищує 2 м. Труби виготовляються із нержавіючої сталі, товщина якої становить 1,5-3 мм. Окремі частини системи транспортування з'єднуються за допомогою квадратних або круглих фланців. Напрямок потоку зернової маси забезпечує перекидний клапан. Допускається викривлення сектора не більше ніж на 30 градусів.

На елеваторах встановлюються зернопроводи різних видів. У багатьох випадках використовуються сита з невеликими отворами. Їх призначення полягає у сортуванні зерна чи відходів. Нерідко використовується конічний перехідник, за допомогою якого поєднуються низхідні потоки.

Види зернопроводів

Головним елементом системи є самопливна труба. Це виріб, який у поперечному перерізі може бути круглим, квадратним та прямокутним. Найбільш поширений перший варіант. При використанні прямокутних труб передбачаються знімні днища.

Чому круглі труби найбільш популярні? Основна причина – низька ціна. Для виготовлення виробів використовується на 13% менше сталі порівняно з прямокутними зернопроводами.

Кріпильні фланці провертаються при необхідності. Квадратні та прямокутні деталі складно провертати. Якщо є знімне днище, трубопроводи використовуються протягом тривалого часу.

Зернопроводи розробляються на основі стандартного чи індивідуального проєкту. Залежно від конструктивних особливостей, створюються одно- та двосторонні транспортувальні системи. Усі деталі підбираються для конкретного випадку. Привід може бути пневматичним, електромеханічним чи ручним.

Розрахунок кута нахилу

Як зробити так, щоб зерно не зависало і вільно переміщалося трубами? Для цього спеціально прораховується кут нахилу. Для транспортування мокрого зерна підходить крутий кут. Якщо планується транспортування сухої зернової маси, слушний варіант – пологий кут нахилу.

Під час розробки зернопроводу для елеватора береться до уваги важливий момент: при збільшеній швидкості зерно травмується. Тому по такому параметру є обмеження. Оптимальний варіант - 38-45 °. У кожному випадку кут нахилу та діаметр труб підбираються в індивідуальному порядку. Все залежить від вологості сипучих матеріалів, від забруднення, від виду зернової культури.

Швидкість руху зернової маси

Це важливий аспект, яким не можна нехтувати. Зерно переміщається трубами зі швидкістю витання. У зернових культур такий показник є різним. Наприклад, кукурудза – 12-14 метрів за секунду. Коли сипучі матеріали потрапляють туди, куди потрібно, їхня цілісність порушується за рахунок удару об перешкоду.

Зменшення бою зерна є першочерговим завданням. Для його успішного вирішення використовується кілька способів:

  • монтаж гасників швидкості;
  • зміна траєкторії падіння сипучих матеріалів;
  • облаштування своєрідної м'якої подушки там, де під час удару порушується цілісність зерна.

За допомогою таких ефективних методів у рази зменшуються втрати зерна. Їх розробляють під час проєктування транспортувальної самопливної системи.

Монтаж зернопроводу

Робота виконується, виходячи з попередньо підготовлених креслень. У конструкції використовуються різні елементи. До них відносяться перехідники, перекидні клапани, засувки, хомути. Також передбачаються системи бічного розвантаження.

Навіщо виконується футерування самопливних труб?

Це процес, завдяки якому продовжується період експлуатації зернопроводу. Сухе зерно має абразивну поверхню. Тому при переміщенні сипучих матеріалів труби поступово зношуються. Футерування поліуретаном виконується в найбільш уразливих місцях. Поліуретан є міцним та довговічним матеріалом. При його використанні суттєво зменшується бій зерна. Також забезпечується поглинання вібрації та зменшення шуму.

Чому краще купити зернопровід у «Агрохелікс»?

Ми пропонуємо якісні вироби, що мають високі експлуатаційні властивості. Фахівці компанії підбирають елементи зернопроводу для елеватора, керуючись особливостями проєкту. У продажу представлено все необхідне, та ще й за доступною ціною. Телефонуйте нам і уточнюйте інформацію, що Вас цікавить!

Вгору