Основна відмінність стрічкового транспортера від шнекового – конструкційні особливості кожного пристрою.

Стрічковий транспортер – найбільш затребуваний тип транспортуючих пристроїв безперервної дії з основним робочим елементом у вигляді стрічки. Найбільш зручний транспортувальний засіб для насипних або штучних вантажів - частих матеріалів на промислових підприємствах, шахтах, рудниках та сільському господарстві – саме стрічковий транспортер.

Кут нахилу стрічкового конвеєра може змінюватись до 45° залежно від природи та властивостей матеріалу, що переміщується. Пропонуються два види – стаціонарні та пересувні.

Вид стрічки на конвеєрі в залежності від кута нахилу матеріалу, що переміщається, різний:

• гладка – до 20°, для слабкого та горизонтального;

• шевронна – до 40°.

Шнековий транспортер – технічний механізм безперервної дії, основі конструкції якого відкритий або закритий жолоб (труба), в порожнині якого розташований шнек, з можливістю здійснювати обертальні рухи. Транспортування матеріалів здійснюється двома способами – горизонтально та під нахилом, залежно від модифікації конвеєра. Популярність гвинтових транспортерів обумовлена високою ефективністю та незначною вартістю.

 

Основне застосування

Власники складських господарств, елеваторів, млинів, зернотоків, де постійно виникає потреба у транспортуванні великих обсягів сировини - розглядають для свого виробництва саме стрічкові конвеєри. Саме цього виду конвеєр транспортує зерно, насіннєвий матеріал без нанесення культур будь-якої шкоди.

 

Стрічкові транспортери у фасувальних цехах – відмінне рішення для переміщення готової продукції. Гвинтові транспортери (шнеки) ідеальні для транспортування сипучих вантажів вигляді вбудованих у спецмашини та як самостійні пристрої. Саме завдяки шнековим конвеєрам змішуються корми, протравлюються зернові культури.

 

Особливості, які слід враховувати

Шнекові транспортери не пристосовані до роботи з особливо важким або великогабаритним вантажем, чого не скажеш про стрічковий конвеєр.

Технічне обслуговування стрічкових транспортерів більш складне, а отже, і витратне, на відміну від шнекових.